اجرای تخصصی گچبری دستی یا سنتی

اجرای تخصصی گچبری دستی یا سنتی

از گچبری  دستی یا سنتی برای سقف، دور لوستر، نور مخفی سقف کناف، ستون، گلویی، نمای رومی و آرک اپن و همینطور برای اجرای نقش برجسته استفاده می شود. گچبری سنتی سقف معمولاً به صورت حاشیه ای، دور لامپی، دور لوستر و همینطور برای سقف پذیرایی مناسب است. این گچبری ها می بایست توسط تیم متخصص صورت بگیرد.

 

از نظر ما گچبری دستی یا سنتی یعنی یک تیر و صدها نشان! شاید با خود بگویید این روزها که همه از گچبری های پیش ساخته استفاده می کنند چه دلیلی به استفاده از گچبری  دستی است؟

حقیقت این است که در دنیای گچبری دستی یا سنتی  ظرافت به قدری قابل لمس است که هرگز در دنیای گچبری پیش ساخته دیده نمی شود پس بگذارید برای شما توضیح دهیم که رمز موفقیت گچبری دستی یا سنتی در چیست و چرا خانه های بسیار لوکس و اشرافی این سبک از گچبری ها را انتخاب می کنند

گچبری دستی یا سنتی در یک نگاه

گچبری دستی یعنی کار گچبری به دست یک استاد گچبری ماهر و به واسطه گچ مرغوب استفاده شود. گچبری های دستی سبب زیباسازی بناهای مسکونی می شوند و به طور کلی هنر گچ کار در این راستا اهمیت بسیار زیادی دارد و اوج زیبایی این هنر در سرتون ها و سقف ها دیده می شود، درست زمانی که برجستگی ها خود را نشان می دهند و دلبری می کنند.

یکی از دلایل موفقیت گچبری سنتی یا دستی این است که همه مراحل گچبری از ابتدا تا انتها به واسطه شخص گچکار صورت می گیرد یعنی او می داند که نسبت دقیق آب و گچ چقدر باشد و از انعطاف پذیری خمیر نیز اطلاعات کافی دارد پس در دنیای گچبری  دستی یا سنتی همه چیز قابل کنترل است. شما می توانید هر طرحی که دوست دارید سفارش دهید و به واسطه گچکاران حرفه ای تیم پرشین نتایج درخشانی را به ارمغان بیاورید اما در دنیای گچکاری های پیش ساخته مجبور به انتخاب یک سری طرح هایی هستید که از قبل طراحی و اجرا شده اند. حال قضاوت با خودتان! کدام روش بهتر است؟

قوانین گچبری دستی یا سنتی

بگذارید کمی بیشتر شما را با دنیای گچبری دستی یا سنتی  آشنا کنیم. دنیایی پر از تمرکز و ظرافت که شاید کمتر کسی از آن اطلاعات داشته باشد.

یک مثال جالب در خصوص گچبری سنتی و دستی این است که مثلاً برخی از گچ ها زودگیر و شکل پذیر هستند و به طور کلی گچکار فرصت زیادی ندارد تا نقش اندازی روی آن داشته باشد و عملیات کنده کاری می بایست پیش از سفت شدن گچ صورت بگیرد! بنابراین پروسه گچکاری قطعاً نیاز به تخصص دارد و کسی که تخصص کافی در این راستا ندارد موفق نخواهد بود. شخص گچ کار می بایست کار با دمبر، کاردک، بومخوار و همینطور نقاله را به خوبی بلد باشد او باید بتواند نقش و نقوش را به شکل خارق العاده ای اجرا کند و البته که ظرافت و دقت و زیبایی را در نظر بگیرد بنابراین در قوانین گچبری سنتی همه این موارد توسط انگشتان دست صورت می گیرد و باید ظرافت کافی داشته باشد.

کاربرد گچبری دستی یا سنتی

از گچبری سنتی یا دستی برای سقف، دور لوستر، نور مخفی سقف کناف، ستون، گلویی، نمای رومی و آرک اپن و همینطور برای اجرای نقش برجسته استفاده می شود.

گچبری سنتی و دستی سقف معمولاً به صورت حاشیه ای، دور لامپی، دور لوستر و همینطور برای سقف پذیرایی مناسب است. این گچبری ها می بایست توسط تیم متخصص صورت بگیرد.

گچبری های گلویی به واسطه گچ و ابزار های مخصوص انجام می شود و زیرسازی آن بسیار پر اهمیت است.

از گچبری سنتی و دستی برای ستون و سرستون و همینطور برای دیوارها نیز استفاده می شود و طرح و مدل بر اساس شرایط  شما و طبق سلیقه ای که دارید مدنظر قرار می گیرد.

انواع گچبری دستی یا سنتی

حال وقتش رسیده کمی در مورد انواع گچبری سنتی و دستی صحبت کنیم. به طور کلی گچبری های سنتی و دستی در سبک های مختلفی اجرا می شوند و شاخص بندی های مخصوصی دارند.

گچبری  دستی یا سنتی معرق

مورد اول گچبری های معرق است. این سبک از گچبری ها مثل کاشی کاری های معرق اجرا می شوند. یعنی نیاز است که در ابتدا ملات گچ رنگی به صورت دلخواه ایجاد شده و بریده شود و پس از آن قطعات بریده شده مثل پازل کنار هم چیده می شوند و در نهایت ملات گچ سفید نیز پشت آن ریته می شود و زمینه کار به صورت یکدست خواهد بود.

  • گچبری  دستی یا سنتی لایه ای

نکته دوم گچبری سنتی و دستی لایه ای است. این روش از گچبری ها به حالت پیشرفته تر اجرا می شوند و نیاز به چندین لایه از گچ خواهد بود که هر یک معمولاً رنگ مختلفی دارد. پس از اینکه لایه های گچ رنگی روی دیوار کشیده می شود نیاز به ابزار گچبری خواهد بود تا طرح های مورد نظر اجرا شود و شاخص بندی مخصوصی داشته باشد.

  • گچبری  دستی یا سنتی کلوخی

یکی از سبک های جالب که برای کاخ ها و عمارت ها استفاده می شود، گچبری های کلوخی است که به طور کلی در عمارت های ناصرالدین شاه مشاهده می کنید. این مدل از گچبری ها به طور کلی با نفوذ فرهنگ غربی در ایران اجرا شده است و شاید مناسب منازل مسکونی این دوره نباشد اما برای اشراف گزینه خوبی است و ساختاری دل انگیز دارد.

  •  گچبری هشته یا برهشته

    این سبک از گچبری ها برای عموم آشنا تور هستند و به طور کلی در این سبک از یک سری خطوط و طرح های گچبری مخصوص استفاده می شود و به شکل برجسته روی دیوار نمایش داده می شود. این سبک به گچبری سلطنتی نیز مشهور است.

  • برای مطالعه مطالب بیشتر ب صفحه

نکات مهم در گچبری دستی یا سنتی

یک سری استانداردهای مهم می بایست در زمان گچبری دستی یا سنتی رعایت شود که با هم بررسی می کنیم.

  • ارتفاع سقف

یکی از نکات مهمی که برای گچبری سنتی و دستی دیده می شود ارتفاع سقف است. بنابراین تیم گچبری پرشین به صورت کاملاً رایگان به محل اعزام شده و از محیط پروژه بازدید می کنند تا موقعیت ارتفاع مشخص شده باشد و این موضوع سبب می شود تا اجرای کار حرفه ای باشد. اگر ارتفاع سقف خانه شما از حد استاندارد یا کوتاه تر باشد نباید از طرح های شلوغ و حجیم استفاده شود.

  • دکوراسیون منزل

موضوع دیگری که برای گچبری سنتی و دستی باید رعایت شود، بررسی دکوراسیون منزل شماست. زیبایی سقف و کناره ها می بایست به شکل کاملاً هماهنگ باشد در غیر این صورت نمی توان گفت که اصول گچبری سنتی و دستی اجرا شده است به طور کلی اگر منزل شما از دکوراسیون کلاسیک استفاده کرده است می توانید از گچبری سنتی و دستی پرکار و پیچیده کمک بگیری که ساختاری خاص و قابل قبول دارد.

 

  • پرهیز از افراط و تفریط

به طور کلی در گچبری سنتی و دستی افراط و تفریط به هیچ عنوان اثربخش نخواهد بود پس سعی کنید به سراغ مدل هایی بروید که خالی از افراط و تفریط باشد این موضوع سبب می شود تا بتوانید موقعیت گچبری را به شکل قابل توجهی به رشد برسانید.

از سوی دیگر بسیار مهم است که گچبری قسمت پذیرایی به نسبت سرویس های بهداشتی متفاوت باشد.

حفظ آرامش بصری

آرامش بصری باید در جای جای گچبری سنتی و دستی دیده شود و به طور کلی بسیار مهم است که رنگ و طرح کاغذ دیواری به درستی مشخص شده باشد. البته که آرامش و آشفتگی های بصری افراد در طرح های شلوغ از بین می رود اما شما می توانید در بخش سر ستون ها و یا کناره ها یک سری طرح های پیچیده را اجرا کنید و از آن لذت ببرید یعنی این امکان در اختیار شما خواهد بود و اثر بخشی مناسبی خواهد داشت.

  • استفاده آگاهانه از رنگ

این روزها گچبری سنتی و دستی به صورت رنگی به نسبت گذشته کمتر استفاده می شود اما یک سری رنگ های خاص وجود دارد که حس اصالت و اشرافیت را در خانه ایجاد می کند اگر نیاز به گچبری سنتی و دستی رنگی دارید باید در فضاهای بزرگ تر از آن استفاده کنید چون این ایده ها برای فضاهای کوچک مناسب نیستند.

جدیدترین قیمت گچبری دستی یا سنتی

شاید برای شما سوال باشد که قیمت گذاری گچبری سنتی و دستی باید بر چه اساسی انجام شود؟ حقیقت امر این است که معمولاً گچبری های دستی در ابتدا بر اساس محیط اجرایی دسته بندی شده و بهترین گزینه مشخص می شود. نمای زیبا برای گچبری نیز اهمیت زیادی دارد. به طور کلی برای سالن پذیرایی و همینطور کنج راهروها می توان یک سری طرح های پیچیده را اجرا کرد. البته که موقعیت گچبری ها بر اساس شرایطی که دارد سنجیده می شود و نیاز است که همه چیز به صورت کاملاً دقیق بررسی شود.

نتیجه گیری

تیم گچبری پرشین مشاوره های رایگان برای انتخاب بهترین طرح و سبک را در اختیار همه مشتریان قرار می دهند. بازدید از محل به صورت رایگان صورت می گیرد و ایده های کاربران نیز شبیه سازی می شود به این ترتیب شرایط به صورتی است که شما بتوانید گچبری را به صورت کاملاً حرفه ای دنبال کنید. البته که تخصص اجرای گچبری بسیار مهم است و نیاز است که از بهترین ایده های روز دنیا در این راستا استفاده شود. مشخص است که گچبری های سنتی به نسبت سبک های مدرن طرفداران خاص خود را دارد اما ظرافت بیشتری داشته و نیاز به دستان توانمند گچکاران متخصص خواهد بود تا نتیجه زیبا شده و مورد پسند ایرانیان با اصالت قرار بگیرد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone