تیم گچبری پرشین مفتخر است تمامی خدمات گچبری را به شما ارائه دهد.
در این مقاله با گچبری کلاسیک سقف آشنا خواهید شد.

در معماری بسیار معروف ایرانی آمیخته با فرهنگ و تمدن سرزمین ما ، هنر زیبای گچبری ، از گذشته های دور برای تزئین و طراحی سقف خانه ها ، مساجد و بسیاری از مکان های دیگر استفاده شده است.
هنرهای زیبا که تا به امروز نیز در مناطق مختلف ایران به این نوع معماری علاقه مند هستند ، مورد استفاده قرار گرفت و آنها با بکار بردن آن در سقف خانه های خود ، آن را حفظ کردند.

گچبری کلاسیک سقف امروزه به شکل مدرن تری انجام می شود و در کنار استفاده از آن ، روش های جدیدی مانند نور کم نور که زیبایی منحصر به فردی به سقف می بخشد ، استفاده می شود.
علاوه بر نورپردازی ، نقاشی های گچ بری متنوع و ظریف فضایی لوکس در خانه ایجاد می کند ، خصوصاً در اتاق نشیمن یا تالار پذیرایی ، زیبایی هر بیننده ای را مسحور خود می کند و آنها را در نقوش برجسته سقف فرو می برد.

ما در مقاله های قبلی سایت درباره استاد گچبری در تهران به صورت جامع توضیح دادیم.

گچبری کلاسیک سقف

یکی از تزئینات طراحی داخلی که از دهه 1940 در کشور ما مد شده است و در طراحی داخلی ساختمان بسیار مورد استفاده قرار گرفته است ؛ این هنر گچبری است.
ممکن است برخی از شما فکر کنند که طرح های گچبری دیگر در خانه های امروزی جای نمی گیرد ، اما سخت در اشتباهید.
زیرا شرکتهای معروف طراحی داخلی در کشور وجود دارند که جدیدترین مدل های گچبری را برای مشتریان خود پیاده سازی می کنند و این همان اتفاقی است که وقتی به یک دفتر کار یا خانه با شکوه می روید بسیار متعجب میشوید و با خود فکر می کنید که چگونه این فضا اینقدر لوکس شده است.
اگر به سقف یا دیوارهای اطراف خود نگاه کنید ؛ مشاهده خواهید کرد که گچبری کلاسیک سقف این زیبایی منحصر به فرد را به فضا بخشیده اند.

گچبری سقف
در ادامه تصاویر گچبری کلاسیک سقف های پذیرایی و دیوارهای خانه ها را مشاهده خواهید کرد و با تمام نکات مهم انتخاب مدل گچبری آشنا خواهید شد.
اگر میخواهید عکس گچبری جدید را مشاهده کنید و اطلاعاتی جدید بدست آورید به اسن صفحه بروید.
در گچ کاری های مدرن ، سقف های پذیرایی بسیار ساده تر از گچ بری های کلاسیک است.
در گچبری مدرن ، معمولاً گچ روی سقف و دیوارهای رنگ زمینه اعمال می شود و به طور مكرر طراحی می شود.

گچبری های مدرن چیست؟

اگر می خواهیم نگاهی دقیق به گچ بری های مدرن بیندازیم ، بنابراین باید به طراحی های ساده و هوشمندانه دیوارها ، درها ، سقف ها و تخته های کف ساختمان توجه کنیم
در گچبری کلاسیک سقف هیچ اشاره ای به طرح های تکراری ، کوچک و ساده نشده است.

گچبری کلاسیک سقف

گچبری سقف پذیرایی با دیوار

برای گچبری کلاسیک سقف یا دیوار لازم نیست همه چیز خط کشی شده باشد
می توانید طرح هایی با منحنی های ساده اما موازی و تکراری را برای دیوارهای خانه یا محل کار خود انتخاب کنید و به جای خرید مبل های بسیار سلطنتی از مبل های مدرن با رنگ های عالی ، از آنها در دکوراسیون داخلی استفاده کنید.

 

گچبری سقف

گچبری سقف پذیرایی

امروزه شاهد اثاثیه مدرن به شکل هندسی ساده هستیم که به صورت یک الگوی منظم به هم پیوند خورده اند و آن دسته از طرح هایی که با گل و پرندگان در وسط سقف پر شده اند از پشت بام خانه های مدرن جمع شده اند.
به عنوان مثال رنگ نمایانگر مدرنیته ، خاکستری و منحنی های گرد گچبری های مدرن ،جلوه ای بسیار زیبا و مدرن به سقف بخشیده است.

گچبری سقف

گچبری سقف مدرن در راهرو

اگر نمای ساده سفید راهرو حتی با گچبری های مدرن را دوست ندارید ، می توانید رنگ خنثی مانند خاکستری را انتخاب کنید که با ظاهر مدرن طراحی داخلی مطابقت داشته باشد و برای بهتر شدن فضای راهرو و انرژي دادن به کسانی که از آنجا رد میشوند کمی نورپردازی کنید.

پیشنهاد مطالعه : معماری داخلی در تهران

منبع : bit.ly/2SOtLcy