گچبری سقف، نمایی خاص و زیبا به فضای خانه خواهد داد؟

گچبری سقف، نمایی خاص و زیبا به فضای خانه خواهد داد؟

گچبری سقف، ابزار مناسب، جهت زیباسازی سقف خانه است!

اگر برای افزایش جذابیت و زیبایی فضای داخلی منزل، به دنبال مصالح ساختمانی متفاوت و خاص هستید، حتماً از انواع مدل‌های گچبری سقف استفاده کنید. گچبری‌های سقف، از گذشته تا به امروز، مشتریان و مخاطبین زیادی داشته‌اند که با توجه به ویژگی هر ساختمان، استفاده از انواع مختلف آن در نظر گرفته شده است.

3

گچبری سقف

 

امروزه، بیش از گذشته، به زیبایی دکوراسیون داخلی منزل، توجه می‌شود. با توجه به نوع ساخت خانه‌های مدرن امروزی، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نیز همراه با ابزار آلات و مصالح ساختمانی به روز انجام می‌شود. در بسیاری از واحدهای مسکونی و حتی واحدهای تجاری، هنوز از مصالح ساختمانی مانند گچبری برای تزیین دیوار یا سقف استفاده می‌شود. جالب است بدانید که، بسیاری از صاحبان و مالکان ساختمان‌های لوکس و مدرن، از انواع مدل‌های گچبری به ویژه گچبری سقف برای تزیین و زیباسازی سقف ساختمان استفاده می‌کنند.

گچبری سقف، زیبایی دکوراسیون خانه را دوچندان خواهد کرد!
 

گچبری سقف به دلیل چسبندگی، رنگ‌پذیری، انعطاف‌پذیری یا شکل‌گیری آسان و همچنین قیمت مناسب، انتخاب اکثر طراحان داخلی ساختمان می‌باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، گچبری‌های سقف دارای طرح‌ها و مدل‌های متنوعی هستند که با توجه به سلیقه‌های مختلف، امکان نصب آسان را خواهند داشت.

هدف از بکارگیری گچبری در سقف، حذف فضای یکپارچه و هموار سقف بوده و البته جهت جدا کردن سقف از دیوار نیز کاربرد زیادی دارد. برخی افراد، برای آنکه تزیین سقف کمی متفاوت و جذاب‌تر از دیوارها ظاهر شود، رنگ متفاوتی برای گچبری نصب شده روی سقف، انتخاب می‌کنند.

گچبری سقف دارای چند نوع مختلف است؟

گچبری سقف، مانند سایر مصالح ساختمانی دارای انواع مختلف است که بر اساس کاربرد و ویژگی‌های متفاوتی که دارد، تقسیم‌بندی آنها نیز متفاوت انجام می‌شود. در حالت کلی، گچبری‌های سقف به دو نوع زیر دسته‌بندی می‌شوند:

گچبری پیش ساخته سقف

از قالب‌های آماده برای تولید این نوع گچ‌بری‌ها استفاده می‌شود. همچنین در ساخت این نوع گچبری از یونولیت، پلی استایرن، ترکیب گچ و فوم و . . . استفاده شده و طرح‌های آماده و متنوعی برای ساخت و اجرای آنها در نظر گرفته می‌شود.

گچبری دستی سقف

همانطور که از نام این نوع گچبری‌ها مشخص است، پیاده‌سازی و نصب آنها توسط ابزارهای خاص و دست انجام خواهد شد. برای ساخت این نوع گچبری‌ از ترکیب آب و گچ استفاده می‌شود و سپس پیش از آنکه، ملات جامد یا سفت شود، طرح و مدل مورد نظر را اجرا می‌کنند.

gachbori morteza parsaei ۲۰۲۰۰۷۰۴ p 2345797755038923868 1 2345797755038923868
گچبری سقف جدید، ابزار ضروری برای تزیین سقف خانۀ شماست!

گچبری، از جمله هنرهای تزیینی است که با کنده‌کاری و طراحی بر روی گچ، جهت تزیین و زیباسازی فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان، مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیرباز، استفاده از گچبری در معماری خانه‌های ایرانی رایج بوده است. استفاده از هنر گچبری در بخش‌های مختلف ساختمان مانند دیوار، ستون، سقف و . . . مرسوم بوده که از میان آنها، تزیین سقف با انواع طرح‌ها و مدل‌های گچبری بیشتر در نظر مردمان بوده است.

امروزه در بیشتر ساختمان‌ها از گچبری سقف جدید، استفاده می‌شود. گچبری‌های سقف مدرن و جدید، طراحی و مدل ساده‌تری نسبت به طرح‌های قدیمی دارند. به همین خاطر، استقبال زیادی از این نوع طرح‌ها نیز شده است.

هر چند، هنوز، برخی از افراد طرفدار گچبری‌های با طراحی ریز و پُر نقش و نگار هستند، اما از این میان، افرادی هستند که با توجه به معماری خانه، از گچبری سقف جدید یا گچبری سقف ساده بیشتر برای تزیین سقف استفاده می‌کنند.

گچبری سقف

برای طراحی گچبری سقف ، به ویژه برای سقف خانه‌های مدرن امروزی، می‌توان از طرح‌ها و سبک‌های مختلفی الهام گرفت. گچبرهای خِبره و کاربلد، با رسم نقوش ریز و درشت و همچنین خَلق طرح‌های متنوع و جذاب، بر زیبایی گچبری‌های سقف می‌افزایند.

گچبری سقف جدید، ابزار ضروری برای تزیین سقف خانه

از گچبری‌های سقف جدید، علاوه بر سقف پذیرایی، برای تزیین سقف اتاق‌ها، آشپزخانه و فضای نشیمن خانه نیز استفاده می‌شود.

مهمترین نکته‌ای که باید در انتخاب گچبری سقف به آن توجه داشته باشید، هماهنگی رنگ گچبری و همچنین نوع طراحی آن است. از آنجا که بیشتر طراحی‌های انجام شده روی این نوع گچبری به صورت دستی انجام می‌شود، به همین خاطر باید طرح گچبری با فضای پذیرایی، کاملاً هماهنگ باشد.

هر چه سقف خانه ارتفاع کمتری دارد، گچبری‌های ساده، انتخاب بهتری خواهند بود، ضمن آنکه، رنگ آنها نیز باید، بر اساس متراژ خانه و البته چیدمان و نوع دکوراسیون خانه، انجام شود.

پیشنهاد می‌کنیم، اگر دکوراسیون و طراحی داخلی خانه به صورت کلاسیک انجام شده است، حتماً از گچبری کلاسیک برای طراحی بهتر فضای خانه استفاده کنید.

پخش ویدیو

گچبری سقف جدید، چه مزایا و قابلیت‌های مهمی دارد؟

در ساختمان‌های امروزی، به طراحی فضای داخلی ساختمان، بیش از پیش، اهمیت داده می‌شود. به همین خاطر، از مصالح ساختمانی جدید و مدرن برای تزیین خانه یا ساختمان بسیار استفاده می‌شود. گچبری سقف ساده، یکی از پرکاربردترین، مصالح ساختمانی است که از سوی معماران برای زیباسازی سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلایل مختلفی باعث رونق هنر گچبری و گچکاری در صنعت معماری و ساخت و ساز لحاظ شده است که از مهمترین آنها، انعطاف‌پذیری و شکل‌پذیری

گچ و همچنین ارزان بودن مواد ترکیبی آن است. ضمن آنکه، گچبری سقف به دلیل قدرت چسبندگی بالا، بیش از سایر مصالح مورد استفاده قرار می‌گیرد. گچکار با ابزار و هنر دستان خود، طرحی ظریف و عمیق روی گچبری سقف، ترسیم خواهد کرد.

گچبری
گچبری سقف خاص

گچبری سقف جدید، چه مزایا و قابلیت‌های مهمی دارد؟

لازم است بدانید که، طرح‌های گچبری به چند دسته تقسیم می‌شوند. از جمله پرکاربردترین آنها طرح خاص، طرح حاشیه‌ای و طرح زمینه‌ای می‌باشند و از میان این طرح‌ها، طرح حاشیه‌ای به ویژه گچبری سقف ساده، پرطرفدار است.

البته در کنار این سبک از گچبری‌ها، گچبری‌های کلاسیک مانند گچبری کلاسیک سقف آشپزخانه یا پذیرایی نیز بسیار پرطرفدار و پرفروشمی‌باشند. نکتۀ مهم در انتخاب انواع گچبری سقف این است که، پیش از انتخاب هر یک از این مدل‌ها، به نوع ساختار ساختمان و طراحی فضای داخلی آن توجه نمایید. 

لازم است بدانید که، طرح‌های گچبری به چند دسته تقسیم می‌شوند. از جمله پرکاربردترین آنها طرح خاص، طرح حاشیه‌ای و طرح زمینه‌ای می‌باشند و از میان این طرح‌ها، طرح حاشیه‌ای به ویژه گچبری سقف ساده، پرطرفدار است.

البته در کنار این سبک از گچبری‌ها، گچبری‌های کلاسیک مانند گچبری کلاسیک سقف آشپزخانه یا پذیرایی نیز بسیار پرطرفدار و پرفروش می‌باشند. نکتۀ مهم در انتخاب انواع گچبری سقف این است که، پیش از انتخاب هر یک از این مدل‌ها، به نوع ساختار ساختمان و طراحی فضای داخلی آن توجه نمایید.

گروه گچبری پرشین(مرتضی پارسایی)، با حضور در پروژه و ارائه مشاورۀ حرفه‌ای، راهنمایی‌های لازم را برای خرید گچبری مناسب، بیان کرده و از ابتدا تا انتهای پروژه نظارت کامل به اجرای دقیق آن خواهد داشت. همچنین بازدید و حضور کارشناسان در محل پروژه ، بدون دریافت هزینۀ کارشناسی انجام می‌شود.

 

چگونه گچبری نور مخفی سقف را انجام می‌دهند؟

نورپردازی خانه، بیشتر از هر چیزی در طراحی داخلی خانه، پر اهمیت است. در واقع، فضای خانه و طراحی داخلی آن، به واسطۀ نورپردازی صحیح خانه، زیباتر نمایان خواهند شد. بخشی از نورپردازی خانه، توسط لوستر، لامپ و . . . انجام می‌شود و بخش دیگر که در کنار این تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرد، ابزار گچبری نور مخفی سقف است.

پس از آنکه طرح و مدل گچبری سقف، به صورت دستی، توسط گچ‌کار خِبره و هنرمند بر روی سقف اجرا شد، در مرحلۀ بعد، نور مخفی سقف، متناسب با طرح و مدل گچبری، اجرا خواهد شد. از این سبک نورپردازی در گچبری کلاسیک سقف پذیرایی و همچنین گچبری کلاسیک سقف آشپزخانه نیز استفاده می‌شود. نکته‌ای که باید، پیش از نصب و اجرای نور مخفی به آن توجه کنید، انتخاب رنگ مناسب برای نور مخفی سقف می‌باشد.

نحوۀ انجام این کار، بدین شکل است که، نور مخفی از طریق شلنگ‌های خاصی در گچبری‌های سقف نصب و اجرا خواهد شد. با وجود چنین ابزاری، زیبایی دکوراسیون و لوازم خانه در زیر نور مخفی، جذاب‌تر به نظر خواهند رسید. در صورت لزوم، از گچبری نور مخفی سقف، به عنوان چراغ خواب نیز می‌توان استفاده کرد.

گچبری نور مخفی سقف
گچبری نور مخفی سقف، باید با دقت و مهارت زیاد انجام شود!

چگونه گچبری نور مخفی سقف را انجام می‌دهند؟

گچبری نور مخفی سقف، باید با دقت و مهارت زیاد انجام شود!

هنگام اجرای نور مخفی سقف، باید به مهارت و تسلط فرد انجام دهنده توجه کنید.

برای آنکه، اجرای این مرحله از کار طراحی داخلی خانه، به شکل درست و دقیق انجام شود، بهتر است، صفر تا صد انجام این کار را به گروه گچبری پرشین (مرتضی پارسایی) بسپارید. در مرحلۀ اول، گروه گچبری پرشین، از محل پروژه بازدید کامل خواهند داشت و پس از بررسی و طرح ایده‌های مختلف، اجرای کار را در دست خواهند گرفت. 

نور پردازی سقف
نور مخفی سقف

چرا گچبری سقف پذیرایی، در صنعت معماری، پرکاربرد است؟

سالن پذیرایی، به عنوان بخش اصلی خانه محسوب می‌شود که بسیاری از دورهمی‌ها و میهمانی‌های خانوادگی و دوستانه در این قسمت از خانه برگزار می‌شوند. با توجه به اهمیت طراحی مناسب و کارآمد چنین فضایی، قطعاً زیباسازی فضای داخلی آن نیز باید با دقت و به شکل انجام شود. در حال حاضر، با پیشرفت صنعت معماری و ساخت و ساز، مصالح ساختمانی و ابزار آلات متنوع و جدیدی وارد بازار شده‌اند که به کمک آنها، می‌توان طراحی خاص و متفاوتی را برای  بخش‌های مختلف خانه در نظر گرفت. گچبری سقف پذیرایی، یکی از مصالح پر کاربرد است که طرفداران زیادی نیز دارد و اجرای آن جهت تزیین سقف، بسیار ساده و آسان است. گچبری سقف به روش دستی، جذابیت‌‌ها و زیبایی‌های خاص خودش را دارد. گچکار، با توجه به مهارت و تجربۀ خود، اقدام به  طراحی و ترسیم نقوش مختلف روی گچ خواهد کرد. به دلیل تنوع در طرح‌ها، شکل‌پذیری، انعطاف‌پذیری و اجرای سریع و آسان این نوع مصالح، اغلب معماران، در طراحی دکوراسیون از انواع مدل‌های گچبری متناسب با فضای خانه، استفاده می‌کنند.

 گچبری سقف پذیرایی، یکی از مصالح پر کاربرد است

پیش از آنکه، اقدام به خرید لوازم مورد نیاز خانه مانند مبلمان، فرش، تابلو و . . . کنید، بهتر است، در وهلۀ اول مدل و نوع گچبری سقف پذیرایی را انتخاب نموده و سپس متناسب با رنگ و مدل فضای داخلی دکوراسیون، اقدام به خرید لوازم نمایید. اهمیت به این نکته، باعث حفظ هماهنگی و جلوۀ بهتر دکوراسیون خانه در طول سالیان سال خواهد شد.

برای مثال، اگر لوستر یا لامپ‌های تزیینی را پس از اجرای گچبری، خریداری کنید، مسلماً بر اساس مدل و رنگ گچبری نصب شده، خرید بهتر و مناسب‌تری خواهید داشت. بدین شکل، بر زیبایی و مدرن جلوه دادن محیط پذیرایی کمک خواهید کرد.

عکس گچبری جدید
اهمیت استفاده از گچبری سقف آشپزخانه و گچبری سقف پذیرایی

گچبری کلاسیک سقف پذیرایی از دیگر نمونه گچبری‌هایی است که امروزه، طرفداران خاص خود را دارد و براساس نوع دکوراسیون خانه، از آنها نیز برای تزیین سقف پذیرایی استفاده خواهد شد.

بسیاری از افراد، گچبری‌های ساده را برای تزیین سقف پذیرایی انتخاب می‌کنند تا با نصب نورهای مخفی، به جذابیت و زیبایی سقف بیافزایند. امروزه، در طراحی‌ و اجرای دکوراسیون داخلی منازل، از طرح‌های شلوغ و پیچیده کمتر استفاده می‌شود. علاوه بر گچبری سقف پذیرایی، اغلب معماران و طراحان دکوراسیون داخلی از گچبری سقف آشپزخانه نیز برای طراحی سقف و زیباتر کردن محیط آشپزخانه، استفاده می‌کنند.

گچبری سقف آشپزخانه بهتر است یا گچبری سقف پذیرایی؟

امروزه، به دلیل نوع طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ها، بخش زیادی از فضای آشپزخانه‌ها، در معرض دید دیگران قرار دارد. در معماری داخلی در تهران به این سبک از طراحی آشپزخانه، اُپِن گفته می‌شود. بنابراین، طراحان و معماران مجرب، باید در طراحی و اجرای دکوراسیون فضای آشپزخانه بسیار دقت نظر داشته باشند تا محیطی مدرن، جذاب و متناسب با روحیۀ بانوان طراحی کنند. 

علاوه بر نوع طراحی، باید از مصالح و ابزارهای ساختمانی جدید و مدرن نیز برای زیباسازی فضای آشپزخانه استفاده کرد. گچبری سقف آشپزخانه، مانند گچبری سقف پذیرایی و اتاق‌ها، یکی از مصالح ساختمانی پرطرفدار و پرکاربرد است که به دلیل برخورداری از مدل‌های متنوع و جذاب، مورد توجه بسیاری از معماران نیز قرار گرفته است.

گچبری سقف اشپزخانه

قیمت گچبری سقف، چگونه محاسبه می‌شود؟

اجرای گچبری سقف، به ویژه به صورت دستی، کار بسیار ظریف و تخصصی است. به همین خاطر، گچ‌کار باید از مهارت و خلاقیت کافی برخوردار باشد تا به نحو احسنت گچبری سقف انجام شود. قیمت گچبری سقف نیز بر اساس فاکتورهای مختلفی محاسبه خواهد شد که یکی از آنها، میزان تجربه و مهارت گچ‌کار، متراژ سقف و . . . است.

در قیمت‌گذاری گچبری سقف، فاکتورهای متفاوتی مورد بررسی قرار می‌گیرند. از آنجا که گچبری سقف به صورت دستی نسبت به گچبری پیش ساخته سقف، کار بسیار تخصصی و دشواری است. بنابراین، عوامل مهمی در تعیین قیمت این سبک از گچبری تاثیرگذار خواهند بود. در گچبری دستی سقف، پس از آنکه مَلات با ترکیب دقیق آب و گچ مرغوب تهیه شد، گچ‌کار توسط ابزارهای مختلف و همچنین هنر و خلاقیت خویش، اقدام به طراحی و اجرای گچبری سقف خواهد کرد.

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone