گچبری سقف پذیرایی | گچبری دیوار پذیرایی

گچبری سقف پذیرایی | گچبری دیوار پذیرایی
گچبری سقف پذیرایی
گچبری دیوار پذیرایی

نمونه کار زیبای گچبری سقف پذیرایی و گچبری دیوار پذیرایی

گچبری سقف و دیوار پذیرایی با بهترین کیفیت

این مجموعه بالغ بر 20 سال سابقه کار در این زمینه را دارد. از جمله فعالیت‌های گچبری پرشین می‌توان به گچ کاری، ابزارزنی، گچبری (قاب بندی دیوار، گچبری سقف پذیرایی ،گچبری دیوار پذیرایی..) و… اشاره کرد.

خوب است بدانید که گچبری پرشین شرایط ویژه‌ای را برای مشتریان خود در نظر گرفته است که این شرایط یکی از بزرگترین مزایای گچبری پرشین می‌باشد. در ادامه به ذکر شرایط کاری مجموعه می‌پردازیم.

بازدید ، مشاوره و طراحی رایگان

اگر شما هم نیاز به دریافت مشاوره دارید، باید بدانید که گچبری پرشین مشاوره رایگان دارد. علاوه بر این به صورت رایگان نیز از محل پروژه بازدید کرده و طراحی نیز به صورت رایگان برای مشتریان انجام می‌شود.

شرایط ویژه اقساطی

آیا شما هم نگران هزینه گچبری می‌باشید؟ اگر چنین است باید بدانید که این گچبری امکان پرداخت اقساطی را برای شما فراهم کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های در ج شده تماس بگیرید.

09190495706

09037150334

 • اگر کیفیت و ظرافت بالا در پروژه برایتان اهمیت دارد، باید بدانید که در این گچبری پروژه شما توسط ماهرترین و کاربلدترین استادها انجام می‌گیرد و کیفیت کار تضمین شده است.
 • در گچبری پرشین پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

 

گچبری سقف پذیرایی و گچبری دیوار پذیرایی هر دو به عنوان یکی از انواع گچبری‌هایی است که زیبایی قسمت پذیرایی را چندین برابر می‌کند. سال‌های زیادی است که در ایران در اکثر منازل شاهد گچبری‌های متعدد و بسیار زیبایی می‌باشیم. در واقع اگر این گچبری اصولی و بسیار شیک و تمیز انجام شود، جلوه‌ای خاص به بخش‌های مختلف خانه می‌بخشد. در این دو نوع گچبری اصول و مراحل خاصی باید انجام شود و همچنین باید به موارد بسیاری دقت شود. توجه به چند نکته و دقت فراوان به آن باعث زیبایی دو چندان خانه و مکان‌های دیگر خواهد شد. در ادامه و در بخش‌های بعدی قصد داریم به تمامی این موارد گفته شده بپردازیم و شما را با این نوع گچبری آشنا کنیم. پس با ما همراه شوید

هنر گچبری در ایران دارای چند مدل می‌باشد و در چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟

 

گچبری نوعی هنر مربوط به معماری می‌باشد. این نوع هنر باعث زیبایی فضای مورد نظر می‌شود. ایران از آن دسته کشورهایی می‌باشد که درون اکثر ساختمان‌های آن گچبری وجود دارد. در واقع گچبری نوعی هنر کندن و برش روی گچ می‌باشد. به طور کلی گچبری را در بسیای مکان‌ها انجام می‌دهند. این گچبری روی سقف خانه‌ها، روی دیوار، دور شومینه، روی ستون‌ها، دور لوستر و غیره به طور بسیار زیبایی اجرا می‌شود. به طور کلی گچ که جز مصالح اصلی برای گچ‌کاری و گچبری می‌باشد، دارای ویژگی‌های بسیاری است. رنگ بسیار مطلوب، قیمت ارزان، چسبندگی عالی، خاصیت و ویژگی شکل پذیر، کارایی و کاربرد بسیار راحت و در دسترس بودن آن را می‌توان از ویژگی‌های برتر گچ‌ها دانست. گچبری‌ها و گچ‌کاری‌ها در ساختمان دارای انواع مختلفی می‌باشند. انواع این گچبری‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 

 • گچبری زبره: این گچبری برجستگی زیادی ندارد و گوشه‌های آن حالت تیزی و بریدگی دارد.
 • گچبری برجسته: در این حالت سطح زیرین گچ‌کاری شده و نقش اصلی روی این گچ گذاشته می‌شود.
 • گچبری پته: در این روش از گچبری، کرباسی که گچ‌کاری شده است مانند مقوا خشک و سخت می‌شود. سپس این کرباس را روی محل مورد نظر می‌چسبانند.
 • گچبری کلوخی: این حالت از گچبری نسبت به مدل‌های دیگر دارای برجستگی‌های بسیار فراوانی می‌باشد.
 • گچبری برهشته: این حالت نیز نسبت به سطح زیرین برجسته‌تر می‌باشد.
 • گچبری تخمه بری _ تخمه کن: در این حالت گچ باید بسیار نرم شود تا بتوان طرح روی آن ایجاد کرد.
 • گچبری توخالی و تو پر: این نوع گچبری در قسمت‌هایی صاف و توپر و در قسمت‌هایی توخالی است.
 • گچبری کشته بری: این نوع گچبری دارای دو لایه‌ی گچ زیره در ابتدا و گچ نرمه روی آن می‌باشد.
 • گچبری لایه‌ای: به طور معمول برای گچبری‌های چند رنگ از این حالت استفاده می‌شود.
چدنی1

جهت گچبری سقف و دیوار پذیرایی، گچ‌کار چند مدل و چند نوع گچبری را پیشنهاد می‌کند؟

گچبری سقف پذیرایی  و گچبری دیوار پذیرایی  همان‌طور که بیان کردیم از بخش‌های مهم خانه است که برای گچبری در نظر گرفته می‌شود. پذیرایی قسمتی از خانه است که در دکوراسیون و معماری نیز به آن توجه ویژه‌ای می‌شود. گچ‌کاری و گچبری سقف در انواع متفاوت آن انجام می‌شود. این گچبری‌ها طبق سلیقه‌ی هر فردی گوناگون است و دارای رنگ‌های مختلفی نیز می‌باشد. در واقع می‌توان با توجه به دکوراسیون منزل این گچبری را انتخاب کرد و فضای خانه را چشمگیر و زیباتر کرد. گچبری در واقع در ایران در بسیاری از ساختمان‌ها به صورت نوعی تزیین منزل شناخته می‌شود. به طور کلی برای سقف و دیوار پذیرایی انواع گچبری وجود دارد. در واقع برای گچبری سقف، از روش‌های گچبری پیش ساخته، گچبری ثابت و دستی، گچبری کلاسیک و گچبری مدرن و جدید استفاده می‌کنند.

گچبری سقف پذیرایی

در نوع گچبری سقف پذیرایی پیش ساخته، گچ‌کار به صورت آماده و از قبل گچبری‌های متنوعی را ساخته است و هر مشتری با توجه به سلیقه‌ی خود یکی از مدل‌ها را انتخاب می‌کند. ولی در مدل گچبری سقف پذیرایی دستی، گچ‌کار در مکان مورد نظر مدل و طرح گچبری را متناسب با فضا و سلیقه‌ی مشتری آماده می‌کند. البته برای سقف از گچبری‌های متنوعی مانند معرق، لایه‌ای، کلوخی، برهشته و یا تخمه بری نیز استفاده می‌کنند. برای گچبری دیوار نیز انواع مختلفی از آن وجود دارد. گچبری دیوار پذیرایی پیش ساخته، دستی، گچبری دیوار کلاسیک و گچبری دیوار جدید و مدرن از جمله انواع گچبری دیوار پذیرایی است

گچبری دیوار پذیرایی

گچبری سقف و دیوار پذیرایی کلاسیک چگونه است؟

 

گچبری سقف پذیرایی و گچبری دیوار پذیرایی، همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان شد هر دو از قسمت‌های مهم یک خانه به حساب می‌آیند. برای این دو قسمت از خانه گچبری‌های متفاوتی وجود دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به گچبری سقف کلاسیک، گچبری سقف مدرن و جدید، گچبری دیوار کلاسیک و همچنین گچبری دیوار مدرن و جدید اشاره کرد. مدل و طرح گچبری کلاسیک همان‌طور که می‌دانید از زمان‌های قدیم رایج بوده است. در اکثر منازل در زمان‌های گذشته از این نوع گچبری استفاده می‌کردند. البته امروزه نیز برخی افراد برای گچبری خانه‌های خود از این طرح کلاسیک استفاده می‌کنند و بستگی به سلیقه‌ی فرد و مشتری دارد.

در زمان‌های قدیم از گچبری کلاسیک تنها برای تزیین سقف استفاده می‌کردند. ولی امروزه از این نوع طرح بر روی دیوارها نیز استفاده می‌شود. طرح کلاسیک در واقع در گذشته بیشتر شامل گل‌های متنوع و نقش و نگارهای بسیار بزرگ بود. ولی امروزه در طرح کلاسیک بر روی دیوار و سقف، از طرح‌های ساده نیز استفاده می‌شود. این طرح‌ها شامل گل‌هایی ظریف در دور قاب دیوار، گل‌هایی در کنج قاب دیوار و گل‌های گچی می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت گچبری کلاسیک نسبت به گچبری مدرن و جدید دارای جزئیات بسیار بیشتری می‌باشد و خطوط و اشکال به صورت منظم و قرینه اجرا می‌شوند. در واقع در تمامی روش‌ها و مدل‌های مختلف گچبری سقف و دیوار پذیرایی اگر از نورپردازی‌های عالی و مناسب با دکوراسیون خانه استفاده شود، باعث می‌شود هم گچبری زیباتر دیده شود و هم فضای خانه به یک فضای بسیار جذاب و چشمگیر و دلنشین تبدیل شود.

گچبری سقف و دیوار پذیرایی مدرن و جدید دارای چه نوع طرح‌هایی می‌باشد و چگونه است؟

همان‌طور که در قسمت‌های قبل به این موضوع اشاره کردیم، گچبری سقف پذیرایی و گچبری دیوار پذیرایی در دو مدل کلاسیک و مدرن و جدید انجام و اجرا می‌شود که مدل گچبری کلاسیک را به طور مفصل بیان کردیم. در این بخش نیز به گچبری سقف و دیوار پذیرایی مدرن و جدید اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید. در واقع امروزه گچبری سقف پذیرایی مدرن و جدید و همچنین گچبری دیوار پذیرایی مدرن بسیار پرکاربرد می‌باشد و این گونه طرح‌ها طرفداران بسیار زیادی در اغلب خانه‌ها دارد. از نظر طراحان و معماران ساختمانی زمانی که گچبری مدرن و جدید برای قسمت سقف پذیرایی و دیوار پذیرایی انجام می‌شود، نورپردازی و تزیین خانه در چنین طرح‌های مدرن، جدید و شیک بسیار جذاب و چشمگیر خواهد شد.

در مدل‌های مدرن و جدید اغلب شاهد خطوط و طرح‌ های هندسی و ساده می‌باشیم. این طرح‌ های ساده باعث جذابیت هر چه بیشتر فضای خانه می‌شود. یکی از پر کاربردترین قسمت‌ هایی از خانه که برای گچبری مدرن و جدید بسیار جذاب می‌شود، سقف و دیوار پذیرایی می‌باشد. گچبری مدرن و جدید به صورت خطوط خط کشی شده و منظم نمی‌باشد. در واقع چنین مدل از گچبری مجموعه ای از خطوط کج و ساده است که دارای لبه‌ های منحنی  و نرم و گاهی گوشه‌ های تیز می‌باشد. این خطوط ساده و شیک، به نوعی گچبری مدرن و جدید است که فضای خانه را بسیار شیک، دلنشین و جذاب می‌کند. 

قیمت و هزینه برای گچبری سقف و دیوار پذیرایی به چه صورت محاسبه می‌شود؟

به طور کلی گچبری سقف و دیوار پذیرایی در تهران همان‌طور که بیان کردیم دارای مدل‌ها و طرح‌های متفاوت و گوناگونی می‌باشد. هر یک از این طرح‌ها در انواع متفاوت خود دارای قیمت مختلف نیز می‌باشند. در واقع گچبری، از زمان مراحل نوسازی خانه آغاز می‌شود. اگر قصد داشته باشیم قیمت گچبری سقف و دیوار پذیرایی را بدانیم باید تمامی مراحل انجام گچبری و گچ‌کاری را نیز در نظر بگیریم. البته عوامل بسیاری همچون نوع و مدل گچبری، سبک گچبری، متراژ و غیره روی قیمت آن تاثیر می‌گذارد. گچبری به طور کلی دارای سه مرحله‌ی زیرکاری، سفید کاری و زیر و رو می‌باشد. این سه مرحله هر کدام دارای قیمت متفاوتی است که بستگی به نظر مشتری نیز دارد. قیمت‌های گچبری اغلب به صورت متر مربع محاسبه می‌شود.

با توجه به موارد گفته شده در مدل گچبری کلاسیک و دستی گچ کار زحمت و زمان بسیار بیشتری نسبت به بقیه مدل‌ها و طرح‌ها برای این کار می‌گذارد. در نتیجه ممکن است قیمت این نوع گچبری به مراتب بالاتر باشد. در مدل‌های پیش ساخته قیمت گچبری مناسب تر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده تماس بگیرید.

09190495706

09037150334

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone