گچبری راهرو

گچبری راهرو
گچبری راهرو
گچبری راهرو

گچ بری راهرو جدید

گچبری برای انواع سلیقه‌ها کاربر دارد زیرا هنر گچبری وابسته به هنر معماری می‌باشد. از قرن سوم تا اکنون گچبری در ایران رواج زیادی داشته است همچنین طرح و نقشه زیادی به خود دیده است. شما نمی‌توانید فردی را ببینید که از گچبری لذت نبرد. گچبری راهرو یکی از هزار نوع گچبری است که می‌تواند با اجرای صحیح نسبت به ابعاد و طرح راهرو زیبایی و جلوه خاصی را به راهرو دهد. راهرو چون مکانی برای رفت و آمد عموم است توجه افراد را به خود جلب می‌کند و اگر زیبا باشد نشان دهنده زیبایی کل ساختمان و داخل خانه‌ها می‌باشد.

گچبری پرشین با داشتن 15 سال سابقه دارای تمامی مجوزهای لازم می‌باشد همچنین در کار خود به طور حرفه‌ای عمل می‌کند. شما می‌توانید تمامی طرح‌های گچبری مثل گچبری کلاسیک، گچبری دستی، گچبری سنتی، گچبری سقف، قاب بندی دیوار و سقف و گچبری دیوار را از تیم گچبری پرشین بخواهید. تیم گچبری پرشین در تمامی مناطق تهران از جمله شمال، جنوب، شرق و غرب تهران آماده خدمت رسانی به شما می‌باشد. شما می‌توانید از تجربه تیم گچبری پرشین برای گچبری راهرو خود استفاده کنید.

راه‌های ارتباطی شما با تیم گچبری پرشین از طریق شماره تماس‌های زیر می‌باشد.

 

ارتباط از طریق شماره‌ تلفن‌ها:

09190495706 📞

09037150334📞

آدرس ما:

استان تهران، کرج

گچبری راهرو اتاق خواب

گچبری از جمله هنرهای زیبا و لوکس قدیمی می‌باشد که از دوره سلجوقیان رواج زیادی داشته است  با این حال استاد کاران حرفه‌ای تعدادشان اندک است و تجربه بالایی در کار دارند. هنر گچبری دارای سطح‌های مختلفی می‌باشد که به شیوه‌ و طرح‌های مدرن و متنوع زیادی انجام می‌گیرد. یکی از اساسی‌ترین کارهایی که می‌توان در گچبری انجام داد دمبری کردن ابزار گچ کاری، تزیینات ساده ابزارها و دور لامپی‌های کلاسیک برای گچبری راهرو می‌باشد. جالب است بدانید در گچبری مدرن از طرح‌های قدیمی مثل گل و پرندگان استفاده نمی‌شود و اغلب از طرح‌های ساده و اشکال هندسی استفاده می‌شود. یکی دیگر از تفاوت‌های گچبری گذشته این است که گچبری‌ها علاوه بر جنبه تزئینی جنبه کاربردی هم به خود گرفته‌اند و بخش‌هایی از خانه که تمایل به دیده شدن آن‌ ندارید را می‌پوشاند و یا قسمت‌های مثل قاب برای آینه و… برایتان می‌سازد.

شما باید برای گچبری هر قسمت از خانتان نسبت به ابعاد و مکان مورد نظر گچبری را انتخاب کنید برای راهرو نمی‌توان از طرح‌های شلوغ استفاده کرد. امروزه برای گچبری راهرو از طرح‌های ساده و خطوط شکسته استفاده کرد توجه داشته باشید اگر راهرو کوچک و باریکی دارید از طرح‌های شلوغ استفاده نکنید تا باعث شود راهرو تاریک تر شود برخی پیشنهاد می‌دهند در این صورت می‌توان از نورپردازی استفاده کرد در حالی که به قول معروف شما راهرو را خفه کرده‌اید.

ما به شما توصیه می‌کنیم گچبری سقف اتاق خواب ساده و در عین حال مناسب با گچبری سقف دیگر قسمت‌های ساختمان یکی باشد. از سوی دیگر سلیقه فرد در انتخاب یک طرح خاص باید در نظر گرفته شود زیرا اگر مدل خاص مورد دلخواه یک فرد نباشد و هر چند زیبا و باشکوه به نظر برسد باز هم مورد پسند مشتری نیست.

اتاق چون محل استراحت و آرامش است حتما باید طرح‌هایی از گچبری در آن استفاده شود تا خلق افراد را تنگ نکند همچنین گچبری راهرو اتاق خواب هم باید ساده باشد و از نورپردازی‌های مناسب استفاده شود تا نور اتاق و راهرو را حفظ کند زیرا نور برای اتاق حائز اهمیت است زیرا از اتاق خواب برای کار و مطالعه استفاده می‌شود. جالب است بدانید امروزه حتی برای مکان‌ها و راهروهای بزرگ هم از طرح‌های ساده و کوچک استفاده می‌شود.

باید بدانید گچبری  مدرن تنها با استفاده از خطوط تراز و زاویه دار، خطوط نرم و منحنی در کنار یکدیگر گچبری مدرن را ایجاد می‌کند. همان طور که در بالا بیان شد استفاده از گچبری مدرن برای پنهان کردن فضاهایی که تمایلی به استفاده از آن‌ها نداریم بسیار پرکاربرد است همچنین گچبری مدرن به همراه نورپردازی سبب ایجاد جلوه‌های زیبا خواهد شد.

گچبری سنتی برای مکان‌های سنتی مثل رستوران‌ها و کافه‌ها بسیار زیبا و چشمگیر است زیرا در این نوع گچبری از طرح‌های شلوغ و با جزئیات زیاد استفاده می‌شود. این نوع گچبری از گذشته‌ تا کنون بین ایرانیان رایج بوده است. گچبری سنتی نشان دهنده باغ‌های زیبای بهشتی می‌باشد. در گچبری سنتی از طرح‌های شاخه‌، برگ‌، پروانه، پرنده، گل و… استفاده می‌شود همچنین در گچبری سنتی از رنگ‌هایی مثل طلایی، قرمز، سبز و… استفاده می‌شود.

قاب بندی دیوار و راهرو

واژه قاب بندی در زمینه‌ها و تخصص‌های بسیاری کاربرد دارد عکاسان هم از قاب بندی در کار خود استفاده می‌کنند در گچبری از قاب بندی استفاده می‌شود و امروزه کاربردهای بسیاری دارد. برای قاب بندی در مرحله اول اندازه و متراژ  قاب سازی روی دیوار نسبت به ارتفاع خانه، راهرو و اتاق مورد نظر تعیین می‌شود به این معنی که اگر ارتفاع سقف کوتاه باشد بهتر است از قاب بندی ساده روی دیوار با کادر بندی‌های عمودی با عرض کم و باریک روی دیوار استفاده شود تا جلوه وسیع و زیباتری به دیوار و راهرو بدهد و مکان مورد نظر را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان دهد.

اگر ارتفاع سقف بلندتر بود بهتر است از طرح یک قاب در بالا با ارتفاع بیشتر و قرینه آن یک قاب در پایین با ارتفاع کمتر و از یک ابزار بُردر طرح دار یا ساده به صورت افقی در امتداد طولی به عنوان کمربند میانی دیوار استفاده کرد. در نهایت برای حاشیه پایین دیوار از قرنیز با ارتفاع متناسب استفاده می‌شود.

قاب بندی در گچبری جزو ايده‌های برتر در دكوراسيون داخلي محسوب مي‌شود. همچنین چندین سال است كه درطرح‌های گوناگوني به شکل مجلل در خانه‌های لوکس اجرا مي‌شود و تغییر زیادی در خانه و راهرو ايجاد مي‌كند. اين نوع از گچبري نسبت به ارتفاع و اندازه راهرو با طرح‌ها و مقادیر مناسب اجرا و نصب می‌شود. جالب است بدانید یکی از فواید قاب بندی برای راهرو و اتاق این است که علاوه بر زیبایی بیشتر باعث عدم آسیب پذیری دیوار از برخورد مبلمان و اثاث می‌شود.

3 طرح اصلی قاب بندی

قاب بندی از طرح‌های است که در تمامی قسمت‌های خانه می‌توان از آن استفاده کرد مثل راهرو، پذیرایی، اتاق و… و با سبک‌ها و طرح‌های زیادی اجرا می‌شود.

  1. قاب بندی دیوار نئوکلاسیک
  2. قاب بندی دیوار کلاسیک
  3. قاب بندی دیوار مدرن

طراحی دیوار و قاب بندی یکی از بهترین راه‌ها برای زیبا شدن فضاهای مسکونی، اداری و تجاری می‌باشد و به علت سادگی مورد پسند عام است. اجرای قاب بندی در کنار استفاده از تابلو نقاشی، نقاشی دیواری، پتینه کاری، ورق کاری، کاغذ دیواری و… و ترکیب آن‌ها باعث مجلل شدن طرح و فضای ساختمان می‌شود .باید بدایند برای ساختن محیطی خاص و تک همیشه لازم نیست از طرح‌های شلوغ و پر هزینه استفاده کرد بلکه می‌توان قاب بند‌ی‌های ساده و شیک استفاده کرد.  تنها باید به این نکته توجه داشت که ابعاد و اندازه این کار باید متناسب با اندازه دیوار و ارتفاع سقف باشد تا نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک باشد زیرا ممکن است باعث شلوغی و کلافگی شود

6 کاربرد قاب بندی دیوار

از قاب بندی استفاده زیادی می‌شود و کاربرهای گوناگونی دارد که 6 مورد آن را بررسی می‌کنیم.

  1. قاب بندی دیوار مغازه‌ها، بوتیک‌ها حتی ویترین مراکز فروش
  2. قاب بندی دیوار شو روم
  3. قاب بندی فضای اداری و تجاری
  4. قاب بندی دیوارهای لابی هتل‌ها
  5. قاب بندی دیوار پذیرایی، اتاق خواب و راهرو
  6. قاب بندی ساختمان‌های مسکونی

گچبری سقف راهرو

طرح گچبری سقف باید نسبت به ارتفاع سقف انتخاب شود. اضافه كردن قرنیز و گچبری‌ها به سقف راه اساسی برای تغییر دکوراسیون راهرو می‌باشد. اضافه كردن الوارهای گچی كم‌عمق و نزدیك به هم می‌تواند به اتاق شکل داده و زیبایی كلی آن را بیشتر کند.  با رنگ كردن این الوارها به رنگی روشن كه بتواند بدون تیره كردن آن جلوه بصری زیبایی بدهد باعث روشن‌تر شدن فضا و ایجاد آرامش شود و باعث حفظ حس رسمی بودن فضا را بوجود آورد.گچبری‌ها می‌توانند نقطه كانونی راهرو را تقویت كنند همچنین این كار در راهروهای مرتفع و بزرگ ایده بسیار خوبی است.

یکی از عناصر مهمی که در طراحی فضای داخلی باید به آن توجه ویژه‌ای داشت رنگ سقف است. همان عنصری که می‌تواند علاوه بر ایجاد جلوه چشمگیر در دکوراسیون داخلی باعث بلندتر و یا کوتاه تر دیده شدن سقف راهرو شود، بریا مثال از رنگ‌های سرد مثل آبی آسمانی و سفید می‌توانید برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا استفاده کنید و از رنگ‌های گرم مثل قرمز برای کوچک‌تر نشان دادن فضا استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone