رابیتس بندی چیست؟

رابیتس بندی چیست؟

رابیتس بندی

رابیتس بندی یک ورق شبکه ای فلزی است که به اشتباه برای بیان راحت تر به آن راویز گفته می شود. رابیتس بندی کار هر فردی نمی باشد و برای اجرا و انجام آ بید تیم حرفه ای و ماهری باشند تا بتوانند فر تا صدد کار را با ظرافت و زیبایی پیش ببرند. تیم گچبری پرشین بالغ بر 20 سال سابقه در اجرای کار هایی چون گچبری کلاسیک، گچبری دستی، گچبری سنتی، گچبری سقف، گچبری دیوار و رابیتس بندی  می باشد. شما برای رابیتس بندی و انجام گچبری های خود می توانید به گچبری پرشین اعتماد کنیدو کار خود را در تهران یا کرج و دیگر شهرستان ها به ما بسپارید.

گچبری پرشین تمامی کار شما را از صفر تا صد طراحی می کند و جلو می برد و به علت داشتن مجوز های لازم در حوزه فعالیتی خود دارای اعتبار می باشد.

شما برای ارتباط با طراحان و مجموعه گچبری پرشین می توانید از طریق راه های زیر اقدام نمایید.

ارتباط از طریق شماره‌تلفن‌های:

09190495706 ، 09037150334

آدرس ما:

استان تهران، کرج

رابیتس بندی

اجرای رابیتس بندی

رابیتس ورق فلزی است که با ورق های فلزی ساده متفاوت است و ظاهر دیگری دارد که دارای حفره های در اندازه های گوناگون است که بر اساس طرح این حفره ها یا همان چشمه ها تولید و اندازه گیری می شوند.

رابیتس بندی در 3 مرحله انجام می شود که آن ها را به اختصار توضیح می دهیم.

1. نصب میلگرد آویز

این مرحله درون سقف اصلی وجود دارد یا هنگام رابیتس بندی به سقف یا تیر آهن آن جوش داده می شوند که وظیفه این میلگرد ها نگه داری وزن رابیتس است لازم است بدانید تمامی میلگرد ها درون سقف نیستند بلکه قسمتی از آن ها بیرون است تا رابیتس ها را به آن وصل کنیم.  میلگرد ها باید طی مراحل بعدی خم شده و هنگام جوشکاری به میلگرد های دیگر وصل شوند همچنین حد فاصلی که میلگرد ها باید به هم وصل شوند نباید بیشتر از 60 سانتی متر و سقف های سنگین نباید بیشتر از 30 سانتی متر باشند.

2. نصب توری رابیتس

در این مرحله توری ها روی میلگرد ها سوار شده و محکم می شوند. تقسیم بندی ورقه های توری رابیتس مطابق با تعداد پل هایی که دارند انجام می شوند همچنین برای اینکه جوشکاری راحت تر انجام شود رابیتس ها از فولاد ساخته شده اند. برای شکم ندادن گچ باید رابیتس ها را به پل های بیشتر و سنگین تر وصل کنیم. دقت داشته باشید اگر میلگرد ها در فواصل زیادی قرار گرفته باشند نسبت به تهیه رابیتس سنگین تر هستند و با پل های بیشتر آن ها را اقدام کنید تا در مراحل گچ کاری به مشکل نخورید. همان طور که می دانید گچبری سقف انواع مختلفی دارد مثل گچبری سنتی، گچبری کلاسیک و… پس بهتر است برای زیبا تر شدن کارتان نکات گفته شده را رعایت فرمایید.

3. گچ کاری

مرحله نهایی گچبری روی رابیتس های نصب شده است. در این مرحله روی توری های نصب شده به میلگرد گچ فضا های خالی را به طور یکدست پر می کند و گچ کاری باید به دفعات متعدد انجام شود تا طرح پیشنهادی و مطلوب به دست آید. برای اطلاعات بیشتر در مورد گچبری رابیتس بندی همراه ما باشید.

گچبری رابیتس بندی

پوشش رابیتس ها با گچ انجام می شود و در هنگام گچ سفيد با مصرف بالاي اين مصالح و حتي پرت زياد همراه است. استفاده از گچ زنده (سفت مايه) جهت جلوگيري از پرت الزامي است. مصرف زیاد گچ در این مرحله است و زیبایی کار به خبره بودن و مهارت گچ کار بستگی دارد شما می توانید رابیتس بندی و گچبری خود را آن هم به طور دستی به گچبری پرشین بسپارید.

برخی بر این باوراند که چون روی توری ها گچبری انجام می شود کار ساده و راحتی است اما زیبایی و ظرافت گچ کاری روی رابیتس ها را نمی توانید به دست آورید.

رابیتس کاری سقف

رابیتس کاری سقف برای خانه هایی که در آب و هوای مناسب هستند  بسیار توصیه می شود همچنین مزایا و معایب خود را دارد.

3 مورد از مزایای رابیتس کاری سقف

  1. سرعت بالا
  2. مصالح در دسترس
  3. اجرای طرح های متنوع

4 مورد از معایب رابیتس کاری سقف

  1. وزن بالا
  2. مصرف گچ بالا
  3. هزینه گچ بری بالا به علت سخت بودن کار
  4. محدودیت آب و هوایی گچ کاری

انواع رابیتس

رابیتس ها 3 نوع دارند آن ها را در ادامه با هم بررسی می کنیم.

1. رابیتس بر اساس ستون

رابیتس ها بر اساس نوع ستون تولید می شوند در ایران رابیتس ها با تعداد ستون های 9، 11 و 13 تولید می شوند که هر کدام کاربرد متفاوت خود را در صنعت ساخت و ساز دارند. به تعداد ستون های رابیتس پل ستون گفته می شوند. در کشور های دیگر تعداد ستون 17تایی تقاضای بالایی دارد اما ایرانیان آن را نمی پسندد.

2. رابیتس بر اساس وزن

به هر میزان که ضخامت ورق زیاد باشد محصول تولیدی وزن بیش‌ تری خواهد داشت بنابراین هر ورق رابیتس با توجه به ورق سازنده آن دارای وزن متفاوت ی می باشد که روی قیمت آن تاثیر مستقیم دارد. اما رابیتسی که وزن بالاتری دارد همیشه بهترین نیست شما باید رابیتسی را انتخاب کنید که متناسب با طرح و فضای شما باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Phone
WhatsApp
WhatsApp
Phone